Zaterdag 08/10/2022

Alle podia van het WK atletiek

null Beeld GETTY
Beeld GETTY

MANNEN
100 m:
1. Yohan Blake (Jam) 9.92
2. Walter Dix (VSt) 10.08
3. Kim Collins (SKN) 10.09

200 m:
1. Usain Bolt (Jam) 19.40
2. Walter Dix (VSt) 19.70
3. Christophe Lemaitre (Fra) 19.80

400 m:
1. Kirani James (Grn) 44.60
2. LaShawn Merritt (VSt) 44.63
3. Kevin Borlee (Bel) 44.90

800 m:
1. David Rudisha (Ken) 1:43.91
2. Abubaker Kaki (Soe) 1:44.41
3. Yuriy Borzakovskiy (Rus) 1:44.49

1500 m:
1. Asbel Kiprop (Ken) 3:35.69
2. Silas Kiplagat (Ken) 3:35.92
3. Matt Centrowitz (VSt) 3:36.08

5000 m:
1. Mohammed Farah (GBr) 13:23.36
2. Bernard Lagat (VSt) 13:23.64
3. Dejen Gebremeskel (Eth) 13:23.92

10.000 m:
1. Ibrahim Jellan Gashu (Eth) 27:13.81
2. Mohammed Farah (GBr) 27:14.07
3. Imane Merga (Eth) 27:19.14

Marathon:
1. Abel Kirui (Ken) 2u07:38
2. Vincent Kipruto (Ken) 2u10:06
3. Feyisa Lilesa (Eth) 2u10:32

3000 m steeple:
1. Ezekiel Kemboi (Ken) 8:14.85
2. Brimin Kiprop Kipruto (Ken) 8:16.05
3. Mahiedine Mekhissi Benabbad (Fra) 8:16.09

110 m horden:
1. Jason Richardson (VSt) 13.16
2. Liu Xiang (Chn) 13.27
3. Andrew Turner (GBr) 13.44

400 m horden:
1. David Greene (GBr) 48.26
2. Javier Culson (Pri) 48.44
3. Louis van Zyl (ZAf) 48.80

Hoog:
1. Jesse Williams (VSt) 2m35
2. Aleksey Dmitrik (Rus) 2m35
3. Trevor Barry (Bah) 2m32

Polsstok:
1. Pawel Wojciechowski (Pol) 5m90
2. Lázaro Borges (Cub) 5m90
3. Renaud Lavillenie (Fra) 5m85

Ver:
1. Dwight Phillips (VSt) 8m45
2. Mitchell Watt (Aus) 8m33
3. Ngonidzashe Makusha (Zim) 8m29

Hink-stap:
1. Christian Taylor (VSt) 17m96 BESTE WJP
2. Phillips Idowu (GBr) 17m77
3. Will Claye (VSt) 17m50

Kogel:
1. David Storl (Dui) 21m78
2. Dylan Armstrong (Can) 21m64
3. Andrei Mikhnevich (WRu) 21m40

Discus:
1. Robert Harting (Dui) 68m97
2. Gerd Kanter (Est) 66m95
3. Ehsan Hadadi (Irn) 66m08

Hamer:
1. Koji Murofushi (Jap) 81m24
2. Krisztian Pars (Hon) 81m18
3. Primoz Kozmus (Sln) 79m39

Speer:
1. Matthias de Zordo (Dui) 86m27
2. Andreas Thorkildsen (Noo) 84m78
3. Guillermo Martinez (Cub) 84m30

Tienkamp:
1. Trey Hardee (VSt) 8607,00 ptn
2. Ashton Eaton (VSt) 8505,00
3. Leonel Suarez (Cub) 8501,00

20 km snelwandelen:
1. Valeriy Borchin (Rus) 1u19:56
2. Vladimir Kanaykin (Rus) 1u20:27
3. Luis Fernando Lopes (Col) 1u20:38

50 km snelwandelen:
1. Sergey Bakulin (Rus) 3u41:24
2. Denis Nizhegorodov (Rus) 3u42:45
3. Jared Tallent (Aus) 3u43:36

4x100 m:
1. Jamaica 37.04 WR
(Carter, Frater, Blake, Bolt)
2. Frankrijk 38.20
(Tinmar, Lemaitre, Lesourd, Vicaut)
3. Saint-Kitts & Nevis 38.49
(Rogers, Collins, Adams, Lawrence)

4x400 m:
1. Verenigde Staten 2:59.31
(Nixon, Jackson, Taylor, Merritt, Torrance, Berry)
2. Zuid-Afrika 2:59.87
(Victor, Mogawane, De Beer, Van Zyl, Pistorius)
3. Jamaica 3:00.10
(Fothergill, Gonzales, Hylton, Green, Spence)

VROUWEN
100 m:
1. Carmelita Jeter (VSt) 10.90
2. Veronica Campbell-Brown (Jam) 10.97
3. Kelly Ann Baptiste (Tri) 10.98

200 m:
1. Veronica Campbell-Brown (Jam) 22.22
2. Carmelita Jeter (VSt) 22.37
3. Allyson Felix (VSt) 22.42

400 m:
1. Amantle Montsho (Bot) 49.56
2. Allyson Felix (VSt) 49.59
3. Anastasiya Kapachinskaya (Rus) 50.24

800 m:
1. Mariya Savinova (Rus) 1:55.87
2. Caster Semenya (ZAf) 1:56.35
3. Janeth Jepkosgei (Ken) 1:57.42

1500 m:
1. Jennifer Barringer (VSt) 4:05.40
2. Hannah England (GBr) 4:05.68
3. Natalia Rodriguez (Spa) 4:05.87

5000 m:
1. Vivian Cheruiyot (Ken) 14:55.36
2. Sylvia Chibiwott Kibet (Ken) 14:56.21
3. Meseret Defar (Eth) 14:56.94

10.000m:
1. Vivian Cheruiyot (Ken) 30:48.98
2. Sally Kipyego (Ken) 30:50.04
3. Linet Chepkwemoi Barasa (Ken) 30:53.59

Marathon:
1. Edna Ngeringwony Kiplagat (Ken) 2u28:43
2. Priscah Jeptoo (Ken) 2u29:00
3. Sharon Jemutai Cherop (Ken) 2u29:14

3000 m steeple:
1. Yuliya Zarudneva (Rus) 9:07.03
2. Habiba Ghribi (Tun) 9:11.97
3. Milkah Chenos (Ken) 9:17.16

100 m horden:
1. Sally Pearson (Aus) 12.28
2. Danielle Carruthers (VSt) 12.47
3. Dawn Harper (VSt) 12.47

400 m horden:
1. Lashinda Demus (VSt) 52.47
2. Melanie Walker (Jam) 52.73
3. Natalya Antyukh (Rus) 53.85

Hoog:
1. Anna Chicherova (Rus) 2,03
2. Blanka Vlasic (Kro) 2,03
3. Antonietta di Martino (Ita) 2,00

Polsstok:
1. Fabiana Murer (Bra) 4,85
2. Martina Strutz (Dui) 4,80
3. Svetlana Feofanova (Rus) 4,75

Ver:
1. Brittney Reese (VSt) 6,82
2. Olga Kucherenko (Rus) 6,77
3. Ineta Radevica (Let) 6,76

Hink-stap:
1. Olga Saladukha (Oek) 14,94
2. Olga Alekseyeva (Kaz) 14,89
3. Katerine Ibarguen (Col) 14,84

Kogel:
1. Valerie Adams (NZe) 21m24
2. Nadezhda Ostapchuk (WRu) 20m05
3. Jill Camarena (VSt) 20m02

Discus:
1. Li Yanfeng (Chn) 66m52
2. Nadine Müller (Dui) 65m97
3. Yarelis Barrios (Cub) 65m73

Hamer:
1. Tatyana Lysenko (Rus) 77m13
2. Betty Heidler (Dui) 76m06
3. Zhang Wenxiu (Chn) 75m03

Speer:
1. Maria Abakumova (Rus) 71m99
2. Barbora Spotakova (Tsj) 71m58
3. Sunette Viljoen (ZAf) 68m38

Zevenkamp:
1. Tatyana Chernova (Rus) 6880,00 ptn
2. Jessica Ennis (GBr) 6751,00
3. Jennifer Oeser (Dui) 6572,00

20 km snelwandelen:
1. Olga Kaniskina (Rus) 1u29:42
2. Liu Hong (Chn) 1u30:00
3. Anisya Kirdyapkina (Rus) 1u30:13

4x100 m:
1. Verenigde Staten 41.56 BESTE WJP)
(Knight, Felix, Hooker, Jeter)
2. Jamaica 41.70
(Fraser, Stewart, Simpson, Campbell-Brown)
3. Oekraïne 42.51
(Povh, Pogrebnyak, Ryemyen, Stuy)

4x400 m:
1. Verenigde Staten 3:18.09
(Richards-Ross, Felix, Beard, McCorory, Hastings, Baker)
2. Jamaica 3:18.71
(Whyte, Prendergast, Williams, Williams, Lloyd, Hall)
3. Rusland 3:19.36
(Krivoshapka, Antyukh, Litvinova, Kapachinskaya, Vdovina, Zadorina)
.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234