Vrijdag 01/07/2022

Antwerp organiseert eerste ronde Euro Hockey League

De Japanse aanwinst van RAHC, Nao Tobita, meer dan 200 caps bij de Japanse nationale ploeg. Beeld UNKNOWN
De Japanse aanwinst van RAHC, Nao Tobita, meer dan 200 caps bij de Japanse nationale ploeg.Beeld UNKNOWN
PE Author

De landskampioen bij de mannen en vrouwen, Royal Antwerp Hockey Club, organiseert van 28 oktober tot 2 november de eerste ronde van de Euro Hockey League. Dat is het toernooi met de 24 beste clubs van Europa, te vergelijken met de Champions League voetbal. Deze competitie vervangt de vorige twee Europa Cups. België mag twee teams afvaardigen, en dat zijn de Waterloo Ducks en Royal Antwerp zelf.

De teams worden over acht poules van drie deelnemers verdeeld. Vier poules worden gespeeld in Den Haag, en de andere op de velden van Antwerp in Sint-Job-in-'t-Goor. Van elke poule gaan de beste twee teams naar de volgende ronde; de 16 beste Europese teams blijven dus over. Vanaf hier worden alle wedstrijden volgens het knock-out systeem gespeeld op andere Europese locaties. De vier overgebleven teams spelen een 'Final Four', ergens rond Pinksteren.

In de lift

De hockeysport zit enorm in de lift in ons land. De prestatie van de nationale ploeg is daar niet vreemd aan. De Belgische hockeyclubs verwachten een enorme 'boom' na de kwalificatie van België voor de Olympische Spelen in Peking. RAHC-voorzitter John Collin wil deze groei combineren met een verdere professionalisering: "Wij kijken naar verdere verbeteringen op het gebied van infrastructuur, omkadering en begeleiding van onze ploegen. Zonder natuurlijk het sociaal en familiaal karakter van onze club uit het oog te verliezen. Momenteel hebben wij meer dan 1000 leden, waarvan de helft vrouwen. In het Antwerpse is het hockey enorm populair aan het worden".

De organisatie van de Euro Hockey League is in handen van het Nederlandse sportmarketingbureau Pro Sport. Zij zijn volop in onderhandeling met de Belgische televisie over de uitzending van de wedstrijden. Er worden voor het toernooi een aantal nieuwe regels ingevoerd die de sport nog attractiever moeten maken voor de tv-kijker.

Powerplay wanneer iemand bij een groene kaart twee minuten van het veld moet, twee extra pauzes voor commerciële onderbrekingen en shoot-outs bij een gelijkspel zijn daar voorbeelden van. Bovendien zal het veld in Antwerpen worden uitgerust met minimum negen camera's, een camera op de helm van de keeper om de kijker als het ware in de wedstrijd te brengen. Statistieken worden in een modern concept gegoten en flash-interviews tijdens de wedstrijden maken van de uitzendingen een boeiend geheel.

Promotiecampagne

Voor de organisatie in Antwerpen verwacht voorzitter John Collin elke dag een 2.500-tal toeschouwers. "In Nederland is de hockeysport zeer populair, met 200.000 leden. Voor de supporters van de Nederlandse topper HC Bloemendaal is het geen verre verplaatsing naar onze club. Het Schotse Kelburn komt ook al met 300 mensen. Binnenkort starten we een promotiecampagne voor het toernooi".

De Nederlandse coach, tevens oud-international Piet-Hein Geeris van RAHC, is alvast zeer optimistisch over de slaagkansen van zijn club op het kampioenenbal. "We hopen de tweede ronde te bereiken. Onze eerste tegenstander, het Russische Dinamo Elektrostal, is voor ons een nobele onbekende. We weten wel dat ze waarschijnlijk met een hele reeks Pakistanen aan de aftrap zullen staan. Tactisch hoeven we van hen weinig te vrezen", aldus de coach. "Als we met opgeheven hoofd deze wedstrijd kunnen afsluiten, is alles mogelijk tegen topclub Polo Barcelona. Laten we niet vergeten dat we het thuisvoordeel hebben".

Over de versterkingen is de coach al met al tevreden: "Uit onze kampioenenselectie van vorig jaar zijn drie spelers verdwenen, maar met jong talent en enkele gerichte aankopen hopen we even sterk als vorig jaar voor de dag te komen. We verliezen natuurlijk de Australiër Adam Commens, nu succesrijk bondscoach van de Belgische nationale ploeg. Gelukkig blijft hij binnen de club actief als coach van het vrouwenteam. De Japanse aanwinst Nao Tobita en de terugkeer van de Nederlander Jeroen Baert moeten voor een gezonde balans zorgen met het lokale talent in het team". (belga/dm)

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234