Woensdag 05/10/2022

Braxgata Boom Europese Hockeyclub van het Jaar

PE Author

Braxgata uit Boom is door de Europese Hockeyfederatie (EHF) uitgeroepen tot Europese Hockeyclub van het Jaar. Braxgata volgt op de erelijst het Oostenrijkse Linz HC op. Na de verkiezing tot Belgische Hockeyclub van het Jaar in 1997 vormt deze Europese onderscheiding een nieuwe erkenning voor het sterke groeiparcours van de Boomse club. Dit seizoen realiseerde de club opnieuw een belangrijke doorbraak: naast de eerste vrouwenploeg van de club vorig jaar promoveert nu ook de eerste mannenploeg naar de ereklasse van het Belgische hockey.

Vriendenclubje
"Wij zijn bijzonder fier dat we deze onderscheiding van de EHF mogen ontvangen", zegt voorzitter Erik Gysels. "We hebben jaren hard gewerkt aan de uitbouw van onze club, van een klein vriendenclubje tot een professionele club op topniveau. Nu plukken we de vruchten van de jarenlange inzet van onze leden, die als vrijwilliger allen hun steentje bijdragen aan de uitbouw van de club. Braxgata staat bekend om haar actieve jeugdbeleid met dit seizoen als bekroning de winst van vijf Bekers van België op een totaal van elf Belgische jeugdcategorieën."

Kunstgrasvelden
Op dit ogenblik beschikt Braxgata als enige hockeyclub in België over vier kunstgrasvelden: twee watervelden, een semi-sanded veld en een kwart ingezand kunstgrasveld. Braxgata nam dit seizoen ook voor het eerst de kaap van de 1.200 leden, met 43 jeugdploegen en 10 seniorenteams. (belga/lpb)

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234