Derde agent aangehouden voor mishandeling
Onderzoeksrechter Isabelle Panou heeft een derde politieman aangehouden in het onderzoek naar mishandelingen door de SPC, de federale spoorwegpolitie. Het gaat om hoofdinspecteur Olivier D., een overste van de twee politiemannen die midden maart al werden aangehouden. Dat meldt de krant La Dernière Heure en wordt bevestigd door de verdediging van de twee eerder aangehouden agenten. Het Brusselse parket wil geen enkele informatie of commentaar kwijt over het onderzoek.
De twee inspecteurs van de SPC werden op 14 maart aangehouden omdat ze in de loop van februari een illegaal zouden mishandeld hebben. De man werd in het Brusselse Zuidstation gecontroleerd naar aanleiding van een diefstal - waar hij niet bij betrokken was - en vervolgens door de twee inspecteurs meegenomen naar Asse. Daar dwongen ze hem zich te ontkleden en namen ze zijn gsm af. De lokale politie trof het slachtoffer aan en verwittigde het parket.
De twee aangehouden inspecteurs gaven de feiten toe, maar voerden aan dat ze enkel officieuze richtlijnen van hun oversten binnen de spoorwegpolitie hadden opgevolgd. Verder onderzoek leidde naar een van hun superieuren, hoofdinspecteur Olivier D. Die werd vorige week aangehouden, maar op vraag van onderzoeksrechter Panou lost het Brusselse parket niets over die aanhouding.
De twee inspecteurs die midden maart werden aangehouden, zijn woensdagvoormiddag opnieuw voor de raadkamer verschenen. Die zal in de loop van de namiddag of avond beslissen of ze nog langer in de cel blijven. Eind februari werden nog elf leden van de SPC veroordeeld tot werk- en celstraffen omdat ze arrestanten systematisch mishandeld hadden.