Maandag 03/10/2022

Update

Dury krijgt voorkeur op Wilmots en Maes bij Guy Thys Award

null Beeld BELGA
Beeld BELGA

Franky Fury heeft de Guy Thys Award 2013 ontvangen. De trainer van Zulte Waregem kreeg de voorkeur op bondscoach Marc Wilmots en op Lokeren-trainer Peter Maes, de laureaat van vorig jaar. Michel Preud'homme (Club Brugge) en Hein Vanhaezebrouck (Kortrijk) waren de andere genomineerden.

Koen Hellemans

De Guy Thys Award, genoemd naar de succesvolle ex-bondscoach, is een prijs die de coach beloont die door zijn gedrag, resultaten en opstelling de belangrijkste bijdrage leverde aan het beroepsimago. Hij wordt sinds 2010 jaarlijks uitgereikt door de belangenvereniging voor trainers BFC Pro, op basis van een stemming door alle professionele voetbaltrainers van ons land. De eerste editie werd gewonnen door Ariël Jacobs, in 2011 ging Michel Preud'homme met de prijs aan de haal.

Dury kreeg 206 punten achter zijn naam. Bondscoach Marc Wilmots (100 ptn) werd tweede. Lokeren-trainer Peter Maes, die maandag door de profvoetballers nog verkozen werd tot Trainer van het Jaar, verzamelde als derde 97 punten. De top vijf werd vervolledigd door Hein Vanhaezebrouck (Kortrijk/AA Gent) en Michel Preud'homme (Club Brugge).

De 56-jarige Dury, in december laureaat van de Trofee Raymond Goethals, werd vorig jaar vicekampioen met Zulte Waregem. In de Europa League werd dit seizoen op een haar na de kwalificatie voor de zestiende finales gemist. Dury loodste Essevee ook naar de finale van de Beker van België, waarin het met 1-0 verloor van Lokeren. Met nog een speeldag te gaan in Play-off 1 prijkt Zulte Waregem op de vierde plaats. Zondag gaat het op bezoek bij Club Brugge.

De Guy Thys Award, genoemd naar de succesvolle ex-bondscoach, wordt sinds 2010 jaarlijks uitgereikt door de belangenvereniging voor trainers (BFC Pro), op basis van een stemming door alle professionele voetbaltrainers van ons land. Ariël Jacobs won de eerste editie, Michel Preud'homme de tweede, vorig jaar ging Maes met de bekroning lopen.

Op de BFC Pro Awards werd voor de tweede keer de BFC Pro Youth Award uitgereikt. De prijs, die de voetbalclub met de beste jeugdopleiding bekroont, werd gewonnen door Standard (152 ptn). Anderlecht (130) werd tweede, Genk (93) derde. Vorig jaar kregen de Genkenaren de onderscheiding.

null Beeld BELGA
Beeld BELGA


"In de voorbije twee jaar heb ik al enkele prijzen gewonnen, telkens opnieuw is het een blijk van erkenning", zei een opgetogen Dury, in december ook laureaat van de Trofee Raymond Goethals. "Het is zeker ook een erkenning van het team, waarmee ik werk. Toen Thorgan Hazard de Gouden Schoen won, heb ik hem er ook op gewezen dat wij deel uitmaken van het beste team van België. Ik ben maar een schakel in het geheel. Je kan moeilijk de beste coach worden als je met een minder team werkt."

"Hoe heb ik een bijdrage geleverd aan het imago van het Belgische trainersvak? Op het veld heb ik een team gekneed dat goed voetbal brengt, op een positieve manier. We komen in de picture dankzij een speelstijl met veel balbezit en doelkansen. Daarnaast probeer ik een goede relatie te hebben met mijn jongens. Op die manier kan je hen prikkelen met het oog op welbepaalde doelstellingen. Tot slot probeer ik tijdens wedstrijden, met al de spanningen van dien, respect te hebben voor iedereen, de tegenstander, de wedstrijdleiding en het publiek. Al moet ik wel zeggen dat ik de ene keer daar beter in slaag dan de andere", besloot de 56-jarige coach van Zulte Waregem. .

Standard heeft de BFC Pro Youth Award gewonnen. Die prijs bekroont de voetbalclub met de beste jeugdopleiding. Christophe Dessy, technisch directeur van de Académie Robert Louis-Dreyfus, nam de award in ontvangst.

"Dit is een hele mooie beloning voor de investeringen die onze club in de jeugdopleiding heeft gedaan. Zo heeft voorzitter Roland Duchâtelet 1 miljoen euro geïnvesteerd in nieuwe trainingsinfrastructuur", aldus Dessy. "We zijn vereerd, want mensen met kennis van zaken hebben voor ons gestemd."

"Waneer je onze eerste ploeg bekijkt, dan zie je dat 50 procent van onze spelers afkomstig is uit de jeugd. Ook bij de nationale ploeg zijn er verschillende spelers die bij Standard gevormd zijn. Langzaamaan krijgen we een reputatie als opleidingsclub."

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234