Belangrijk nieuwsFrankrijk
Frankrijk scherpt maatregelen aan en komt met vaccinatiepas
Frankrijk gaat over op een strenger toegangsbeleid voor restaurants, bioscopen en andere publieke voorzieningen. De huidige coronapas, waarvoor een negatief testresultaat volstaat, wordt vervangen door een vaccinatiepas.
Als het Franse parlement instemt met het wetsvoorstel voor deze nieuwe maatregel, zijn vanaf 15 januari alleen volledig gevaccineerde mensen welkom in de horeca en andere openbare voorzieningen. Dat heeft de Franse premier Jean Castex vandaag bekendgemaakt.
Ce combat, ensemble, par l’esprit de responsabilité et de solidarité, nous le gagnerons. pic.twitter.com/dook9C9ddd
— Jean Castex (@JeanCASTEX) 27 december 2022
Geen ingrijpende aanscherpingen
Ondanks dat Frankrijk zaterdag op één dag met 100.000 nieuwe besmettingen het hoogste aantal sinds het begin van de pandemie registreerde, kwam Castex niet met ingrijpende aanscherpingen, zoals een avondklok tijdens de jaarwisseling. Ook gaan de scholen op 3 januari gewoon open.
Lees ook
1G: enkel nog gevaccineerden toelaten op publieke plaatsen, een goed idee? ‘Bewijs daarvoor is er nog niet’
Open Vld wil 1G-beleid: ‘Ik vrees dat we geen andere weg op kunnen’
Wel moeten mensen indien mogelijk minstens drie dagen per week thuiswerken. Eten en drinken in bioscopen en het openbaar vervoer over lange afstanden is verboden. De maximale groepsgrootte voor evenementen is gereduceerd tot 2.000 mensen binnen en 5.000 mensen buiten. Cafés en restaurants moeten zorgen dat klanten alleen op hun zitplaats iets eten of drinken: aan de bar hangen is niet meer toegestaan. Plaatselijke stadsbesturen krijgen de mogelijkheid een mondmaskerplicht in hun stadscentrum in te voeren als de besmettingscijfers daar lokaal aanleiding toe geven.
Frankrijk heeft ook de periode tussen de tweede vaccinatie en de boosterprik verkort van vijf tot drie maanden.