Kerkgijzeling
Fransen kregen vier dagen voor de aanslag al info over kerkterrorist
De tweede Franse kerkterrorist is geïdentificeerd als Abdel-Malik Petitjean (19). Een buitenlandse inlichtingendienst sloeg vrijdag al alarm over hem, maar dat leverde niets op. Dat schrijft Het Laatste Nieuws vandaag.
"Er staat een terrorist op het punt een aanslag te plegen in Frankrijk. Hij bevindt zich al in jullie land, maar over zijn doelwit, methode en het tijdstip weten we niets." Die dringende waarschuwing kregen de Franse autoriteiten vrijdagochtend van een buitenlandse inlichtingendienst. Het bericht ging alleen vergezeld van een foto, geen naam. Hoewel de klopjacht op de terrorist onmiddellijk werd opgezet, had dat vier dagen later nog niets opgeleverd.
Vier dagen later, dat was dinsdagochtend. Het moment waarop twee mannen binnenvielen in de kerk van Saint-Etienne-du-Rouvray voor een wrede gijzeling. De aanslag werd des te tragischer toen bleek dat dader Adel Kermiche reeds bekendstond als extremist en zelfs tien maanden in de gevangenis had gezeten, maar in maart was vrijgelaten met een enkelband. En nu blijkt dus dat ook zijn kompaan gestopt had kunnen worden.
Lokale cel
De naam van die kompaan bleek gisteren Abdel-Malik Petitjean te zijn. Petitjean stond niet bekend als een extremist en kwam nog nooit in aanraking met het gerecht. Daardoor verliep de identificatie veel moeilijker dan bij Adel Kermiche.
Dat Petitjean afkomstig is uit een heel andere regio in Frankrijk maakt alvast komaf met de piste dat de aanslag is gepleegd door een heel lokale cel.
undefined