Woensdag 05/10/2022

Update

Geen finale 100 meter voor Kristof Beyens in Hengelo

null Beeld BELGA
Beeld BELGA

Kristof Beyens heeft zich op de 'Fanny Blankers-Koen Games' in het Nederlandse Hengelo niet kunnen plaatsen voor de finale van de 100 meter bij de mannen. Onze landgenoot werd achtste en laatste in de tweede reeks met een chrono van 10.57, 25 honderdste boven zijn persoonlijk record op de sprint.

PE Author

Kim Collins uit Saint Kitts en Nevis won de 100 meter in 10.05, voor de Nederlander Churandy Martina (10.10) en Richard Thompson uit Trinidad en Tobago (10.13). Bij de vrouwen was de zege voor de Jamaicaanse Schillonie Calvert in 11.05, voor Debbie Ferguson-McKenzie (11.12) uit de Bahamas en de Gabonese Ruddy Zang Milama (11.23).

De Grande negende
Op de 1.500 meter werd Lindsey De Grande negende in 4:11.70, meer dan twee seconden boven haar persoonlijke besttijd (4:09.20). De zege was voor de Bahreinse van Ethiopische origine Maryam Yusuf Jamal, zij verbeterde met 4:00.33 de beste wereldjaarprestatie die ze donderdag op de Diamond League-atletiekmeeting in Rome zelf op 4:01.60 had gebracht

Hoogspringen
Hannelore Desmet was de derde landgenote in Nederland, zij eindigde met een sprong over 1 meter 84 als zevende in het hoogspringen, haar persoonlijk record staat op 1 meter 89. Levern Spencer uit Saint Lucia was de beste met een sprong over 1 meter 94.

Uitslagen
MANNEN

100 m (wind: +0,3 m/s):
1. Kim Collins (SKN) 10.05
2. Churandy Martina (Ned) 10.10
3. Richard Thompson (Tri) 10.13
4. Mario Forsythe (Jam) 10.14
5. J-Mee Samuels (VSt) 10.25
6. Rae Monzavous Edwards (VSt) 10.29
7. Emmanuel Callander (Tri) 10.29
8. Emanuele di Gregorio (Ita) 10.38

*Kristof Beyens werd achtste in de tweede reeks (10.57) en kon zich niet plaatsen voor de finale.

800 m:
1. Adam Kszczot (Pol) 1:45.11
2. Boaz Kiplagat Lalang (Ken) 1:45.31
3. Mohammad M. Al-Azemi (Koe) 1:45.35
4. Marcin Lewandowski (Pol) 1:45.47
5. David Mutinda Mutua (Ken) 1:46.34
6. Arnoud Okken (Ned) 1:46.46
7. Richard Kiplagat (Ken) 1:46.51
8. Robin Schembera (Dui) 1:46.63

1500 m:
1. Mohammed Shaween (SAr) 3:31.82
2. Haron Keitany (Ken) 3:31.86
3. Mekonnen Gebre Medhine (Eth) 3:31.90
4. Caleb Mwangangi Ndiku (Ken) 3:32.02
5. Collins Cheboi (Ken) 3:34.16
6. Brimin Kiprop Kipruto (Ken) 3:35.52
7. Abdelati Iguider (Mar) 3:36.18
8. William Biwott (Ken) 3:36.28

5000 m:
1. Edwin Soi (Ken) 12:59.15
2. Vincent Kiprop Chepkok (Ken) 12:59.28
3. Jacob Korir Cheshari (Ken) 13:01.03
4. Yenew Alamirew (Eth) 13:02.71
5. Eliud Kipchoge (Ken) 13:05.00
6. Yusuf Kibet Biwot (Ken) 13:11.19
7. Moses Ndiema Masai (Ken) 13:13.03
8. Geoffrey Kirui (Ken) 13:20.54

110 m horden (wind: +0,7 m/s):
1. Dayron Robles (Cub) 13.07 (evenaring BWJP)
2. Dwight Thomas (Jam) 13.18
3. Terrence Trammell (VSt) 13.31
4. Gregory Sedoc (Ned) 13.47
5. Joel Brown (VSt) 13.55
6. Lehann Fourie (ZAf) 13.56
7. Andrew Turner (GBr) 13.72
8. Otman Hadj-Lajib (Alg) 13.89

Verspringen:
1. Irving Saladino (Pan) 8,38 m
2. Ignisious Gaisah (Gha) 8,26
3. Greg Rutherford (GBr) 8,18
4. Tyrone Smith (Ber) 8,06
5. Christian Reif (Dui) 7,99
6. Dwight Phillips (VSt) 7,97
7. Kafetien Gomis (Fra) 5,33

Polsstokspringen:
1. Tim Lobinger (Dui) 5,62 m
2. Derek Miles (VSt) 5,62
3. Raphael Holzdeppe (Dui) 5,50
4. Mark Hollis (VSt) 5,40
5. Robbert Jan Jansen (Ned) 5,40
6. Max Eaves (GBr) 5,20
7. Hendrik Gruber (Dui) 5,20

Discuswerpen:
1. Robert Harting (Dui) 68,23 m
2. Erik Cadee (Ned) 66,16
3. Piotr Malachowski (Pol) 65,25

Kogelstoten:
1. Reese Hoffa (VSt) 21,87 m (BWJP)
2. Tomasz Majewski (Pol) 21,39
3. Christian Cantwell (VSt) 21,15

VROUWEN

100 m (wind: +1,7 m/s):
1. Schillonie Calvet (Jam) 11.05
2. Debbie Ferguson (Bah) 11.12
3. Ruddy Zang Milama (Gab) 11.23
4. Lashauntea Moore (VSt) 11.27
5. Stephanie Durst (VSt) 11.31
6. Barbara Pierre (VSt) 11.45
7. Marika Popowicz (Pol) 11.56
8. Joice Maduaka (GBr) 11.58
9. Anouk Hagen (Ned) 11.75

200 m (wind: +1,1 m/s):
1. Debbie Dunn (VSt) 23.24
2. Abiodun Oyepitan (GBr) 23.33
3. Joice Maduaka (GBr) 23.41
4. Jamile Samuel (Ned) 23.47
5. Marika Popowicz (Pol) 23.49
6. Cathleen Tschirch (Dui) 23.51
7. Consuella Moore (VSt) 23.65
. Schillonie Calvet (Jam) Forfait

800 m:
1. Jennifer Meadows (GBr) 1:59.76
2. Emma Jackson (GBr) 2:00.24
3. Annet Negesa (Oeg) 2:00.40
4. Yuliya Rusanova (Rus) 2:00.50
5. Yvonne Hak (Ned) 2:00.76
6. Lucia Klocova (Slk) 2:01.65
7. Angelika Cichocka (Pol) 2:01.73
8. Egle Balciunaite (Lit) 2:02.35

1500 m:
1. Maryam Yusuf Jamal (Brn) 4:00.33 (BWJP)
2. Kalkidan Gezahegne (Eth) 4:00.97
3. Siham Hilali (Mar) 4:01.33
4. Irene Jelagat (Ken) 4:02.59
5. Viola Kibiwot (Ken) 4:05.51
6. Sylwia Ejdys (Pol) 4:06.72
7. Lidia Chojecka (Pol) 4:08.31
8. Mimi Belete (Brn) 4:10.21
9. Lindsey De Grande (BEL) 4:11.70

5000 m:
1. Meseret Defar (Eth) 14:45.48
2. Sentayehu Ejigu (Eth) 14:46.12
3. Sule Utura (Eth) 14:46.36
4. Genzebe Dibaba (Eth) 14:46.55
5. Mercy Cherono (Ken) 15:02.81
6. Sylvia Chibiwott Kibet (Ken) 15:11.08
7. Emebet Anteneh (Eth) 15:12.15
8. Waganesh Mekasha (Eth) 15:14.69

100 m horden (wind: +1,0 m/s):
1. Danielle Carruthers (VSt) 12.64
2. Kellie We lls (VSt) 12.65
3. Dawn Harper (VSt) 12.71
4. Lolo Jones (VSt) 12.71
5. Tiffany Ofili (GBr) 12.77
6. Perdita Felicien (Can) 12.83
7. Virginia Powell (VSt) 12.92
8. Sandra Gomis (Fra) 13.11

Hoogspringen:
1. Levern Spencer (SLu) 1,94 m
2. Marina Korzhova (Kaz) 1,91
3. Adonía Steryíou (Gri) 1,88
4. Danielle Frenkel (Isr) 1,88
5. Nadejda Dusanova (Oez) 1,88
6. Ebba Jungmark (Zwe) 1,88
7. Hannelore Desmet (BEL) 1,84
8. Nadine Broersen (Ned) 1,84
9. Elizabeth Patterson (VSt) 1,80 .

(belga/kh)

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234