Woensdag 06/07/2022

WK Kajak

Joeri Weckx en Jonathan Delombaerde finishen als 6e in A-finale K2 200 m

Op het wereldkampioenschap kajak voor junioren en senioren tot 23 jaar in het Canadese Welland (Ontario) zijn Joeri Weckx en Jonathan Delombaerde vandaag als zesde geëindigd in de A-finale van de K2 200 m.

PE Author

Het goud in hun finale ging naar de Russen Nikolaev-Tamonov, die de Serviërs Grujic-Mitjev en de Hongaren Horvath-Szomolanyi nog op een duidelijke achterstand sprintten.

Junior Bram Sikkens moest op deze slotdag het water op voor de C-finale van de K1 200m. De Mechelaar strandde daarin op een derde plaats en sluit dus zijn WK af met een 22e plaats op 35 peddelaars.

Vanavond gaan de laatste Belgen het WK-water op. Hermien Peters en Lize Broeckx komen dan in actie in hun finale van de K2 500m.

. Uitslag:

Mannen -23

K1 200m:

1. Aleksandr Nikolaev (Rus) 34.702

2. Miklos Dudas (Hon) 34.760

3. Kristian Dushev (Bul) 34.783

K2 200m:

1. Nikolaev - Tamonov (Rus) 31.637

2. Grujic - Mitjev (Ser) 32.072

3. Horvath - Szomolanyi (Hon) 32.109

4. Georgiev - Chorlov (Bul) 32.422

5. Denman - Sosna (Can) 32.801

6. WECKX - DELOMBAERDE (BEL) 32.899

7. Borga - Andres (Arg) 32.958

8. Elenius - Johansson (Zwe) 33.469

9. Kux - Schmude (Dui) 33.807

C1 200m:

1. Andrey Kraitor (Rus) 38.608

2. Jason McCoombs (Can) 39.413

3. Alfonso Benavides (Spa) 39.431

Junioren Jongens

A-finales

K1 200m:

1. Balazs Birkas (Hon) 35.699

2. Diogo Lopes (Por) 35.708

3. Pawel Kaczmarek (Pol) 36.005

C1 200m:

1. Jonatan Hajdu (Hon) 39.903

2. Sergey Yemelyanov (Kaz) 40.023

3. Nikolai Melshnikov (Rus) 40.562

K1 200m: C-finale (19de tot 27ste plaats):

1. Pelayo Roza (Spa) 38.240

2. Gu Junhao (Chn) 38.281

3. Lautaro Gonzalez (Arg) 38.379

4. BRAM SIKKENS (BEL) 38.619

5. Juan Montoya (Ven) 38.751

6. Yusung Jung (Kor) 38.869

7. Sebastian Delgado (Uru) 39.1199

8. Martin Nathell (Zwe) 39.447

9. Daiki Shirakawa (Jap) 40.080

Bram Sikkens (KCC Mechelen) sluit zijn WK af op een 22e plaats

Vrouwen -23

K1 200m:

1. Michelle Russell (Can) 39.980

2. Joana Vasconcelos (Por) 40.488

3. Dzsenifer Toth (Hon) 40.875

C1 200m:

1. Laurence Vincent-Lapointe (Can) 47.542

2. Irina Andreeva (Rus) 48.428

3. Zsanett Lakatos (Hon) 49.547

Juniores meisjes

A-finales

K1 200m:

1. Emma Jorgensen (Den) 41.034

2. Sara Ouzande (Spa) 41.848

3. Madeline Schmidt (Can) 42.433

K2 200m:

1. Kuzakhmetov - Blintcov (Rus) 33.120

2. Nadas - Birkas (Hon) 33.196

3. Radow - Zenker (Dui) 33.616

C1 200m:

1. Daryna Kastsiuchenka (WRu) 48.257

2. Anggie Avegno (Equ) 49.589

3. Liudmyla Luzan (Oek) 49.701

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234