NieuwsMarc van Ranst
Klacht van laster door coronascepticus Willem Engel tegen Marc Van Ranst is onontvankelijk verklaard
De rechtbank in Mechelen heeft zopas uitspraak gedaan in de zaak tussen professor-viroloog Marc Van Ranst en coronascepticus Willem Engel uit Nederland. Die laatste had Van Ranst rechtstreeks gedagvaard voor laster na enkele uitspraken in de Nederlandse media.
Bij de behandeling van de zaak in augustus vonden zowel de professor-viroloog uit Willebroek als het parket dat het dossier onontvankelijk was. De rechter volgde vandaag die mening. “De uitlatingen in het interview en de publieke berichten op sociale media zijn drukpersmisdrijven”, aldus de Mechelse rechter. In dit geval is niet een correctionele rechtbank bevoegd om een uitspraak te doen, maar moet het hof van assisen oordelen.
Lees ook
Hoe is het mogelijk dat een coronascepticus een vooraanstaand viroloog voor de rechter krijgt?
Met de uitspraak van de rechtbank haalt professor Marc Van Ranst zijn gelijk en haalt hij dus ook zijn eerste slag tegen de Nederlander binnen. Van Ranst was naar eigen zeggen bij aanvang van het proces in augustus al zeker dat hij zijn gelijk zou krijgen van de rechtbank. “Al zullen zij dit als een overwinning beschouwen”, zei de viroloog. “Ik heb hier twee maanden van deze vakantie mee kwijt gespeeld. Eén door Jürgen Conings en één door deze zaak.”
Twee dagvaardingen
Toch lijkt de ruzie tussen Engel en Van Ranst nog niet te zijn bekoeld. De Nederlander diende opnieuw twee dagvaardingen in op de rechtbank, die in de nabije toekomst zullen worden behandeld. Eén voor laster en de heropening van de debatten nadat Van Ranst, de Nederlander opnieuw een virusontkenner heeft genoemd. Dit volgens Engel en zijn advocaat deze keer tijdens een interview op televisie naar aanloop van dit proces.
Daar ging de rechtbank vandaag eveneens niet op in. De andere dagvaarding is er een wegens schriftvervalsing. Zo zou de viroloog volgens de advocaat van Engel een stukkenbundel hebben ingediend aan de rechtbank in Mechelen waarin zijn argumentatie stond, maar had hij deze opmerkingen niet opgenomen in het PDF-bestand dat verstuurd werd naar Engel en zijn advocaat.
“Ziezo. Engel heeft weer een rechtszaak verloren en is veroordeeld tot het betalen van de gerechtskosten”, zo reageerde Marc Van Ranst al op Facebook. “Deze rechtszaak was pure pesterij door misbruik te maken van onze rechtbanken”, zegt hij nog. De viroloog zegt dat er maandag al een nieuwe rechtszaak tegen hem begint, met weer een rechtstreekse dagvaarding voor dezelfde rechtbank.