Laatste tijdrit twaalfde keer beslissend
Voor de twaalfde keer sinds de Tweede Wereldoorlog zal de laatste tijdrit beslissend zijn voor de eindzege in de Tour de France. Acht keer veranderde de gele trui nog van schouder. De man die in het geel aan de tijdrit begon, hield drie keer stand.
1958: Vito Favero heeft een voorsprong van 39 seconden op Charly Gaul, maar tussen Briançon en Dijon (74 km) rijdt de Luxemburger de Italiaan op meer dan drie minuten.
1962: Jef Planckaert heeft een voorsprong van 1:08 op Jacques Anquetil. De Fransman blaast onze landgenoot tussen Bourgoin en Lyon (68 km) weg en wint met meer dan vijf minuten voorsprong.
1964: Raymond Poulidor moet maar veertien seconden goedmaken op Jacques Anquetil in de tijdrit van Versailles naar Parijs (27,5 km), maar Anquetil wint de Tour met 55 seconden verschil.
1977: Bernard Thevenet telt slechts acht seconden voorsprong op Hennie Kuiper. In de tijdrit in Dijon (50 km) doet hij er nog veertig seconden bij om de Tour te winnen.
1968: Herman Vanspringel begint met een voorsprong van 38 seconden op Jan Janssen aan de afsluitende tijdrit van Melun naar Parijs (55,2 km,) maar verliest uiteindelijk de Tour met een verschil van 54 seconden.
1978: Joop Zoetemelk heeft veertien seconden voorsprong op Bernard Hinault om van Metz naar Nancy (72 km) te rijden, maar de Nederlander moet de duimen leggen met bijna vier minuten verschil.
1987: Pedro Delgado heeft een voorsprong van 21 seconden op Stephen Roche. Na de tijdrit in Dijon (38 km) komt de Spanjaard 40 seconden tekort om de Tour te winnen.
1989: Laurent Fignon mag met een voorsprong van 50 seconden aan de chrono van Versailles naar Parijs (24,5 km) beginnen. De Fransman verliest toch de Tour met het kleinste verschil ooit: acht.
1990: Claudio Chiappucci heeft nog vijf seconden voorsprong op Greg LeMond. Na een rit rond het Lac De Vassivière (45,5 km) wint de Amerikaan de Tour met meer dan twee minuten voorsprong.
2003: Jan Ullrich moet ook in de tijdrit het hoofd buigen voor Lance Armstrong. Voor aanvang van de tijdrit van Pornic naar Nantes (49 km) had hij vijftig seconden achterstand op de Amerikaan en daar kwamen nog elf seconden bovenop.
2006: Oscar Pereiro heeft 32 seconden voorsprong op Floyd Landis, maar verliest tussen Le Creusot en Montceau-les-Mines (57 km) 1:29 en dus ook de Tour met 57 seconden verschil. Later krijgt de Spanjaard toch de zege als Landis die wegens dopingperikelen kwijtspeelt.