Rusland en China kunnen wereld helpen met financiële crisis
Rusland en China kunnen de wereld helpen om in rustiger vaarwater te komen ten aanzien van de financiële crisis, als ze op economisch vlak beter met elkaar samenwerken", verklaarde de Chinese eerste minister Wen Jiabao tijdens een bezoek aan Moskou.
"Rusland en China zijn groeiende economieën met een grote invloed op de wereld. Ze kunnen de wereldeconomie versterken", zei hij. "De wereld staat nu voor een nieuwe financiële orde, en de zich ontwikkelende landen moeten meer te zeggen hebben bij de vastlegging van de spelregels", zei hij in het gezelschap van zijn Russische collega Vladimir Poetin, bij de opening van een Russisch-Chinees economisch forum.
Band versterken
"We moeten onze band versterken, samen maatregelen tegen de crisis onderzoeken en onze macro-economische politiek op elkaar afstemmen", ging hij verder.
China en Rusland, die tot de belangrijkste groei-economieën ter wereld horen, hebben na Japan ook de grootste financiële reserves ter wereld. Door die reserves konden ze de impact van de financiële crisis op hun economie beperken. (afp/adv)