Zondag 25/09/2022

De opsteker

School houdt inzamelactie voor voedselbank

null Beeld RV
Beeld RV

De Morgen zet iedere dag een hartverwarmend corona-initiatief in de kijker.

Larissa Celis

“Aan God de eer, aan mij het werk, voor mijn naaste het nut.” Met die spreuk van zijn stichter Victor Scheppers in gedachten helpt het Scheppersinstituut in Mechelen de voedselbanken te helpen. “Het zit in de filosofie van onze school om diegenen te helpen die het moeilijk hebben”, vertelt Sarah ‘T Joncke, leerkracht en coördinator van de actie. Het idee voor de actie ontstond bij het schoolpersoneel, die in Mechelen en in de media zagen dat gezinnen het steeds moeilijker hebben door de pandemie: “Het is fijn om te zien dat onze leerlingen met volle zakken ook de actie komen steunen en dat ze zo betrokken zijn bij de thema’s die onze school hoog in het vaandel draagt.”

Tijdens de eerste lockdown zamelde de Mechelse school iedere week voedsel in voor de vzw Foodsavers. Door het grote succes van die voedselinzameling en de steeds luider wordende noodkreet van de voedselbanken, die tijdens deze tweede golf een opmerkelijke stijging van mensen die hulp bij hen zoeken noteerden, besloot het Scheppersinstituut om de actie nieuw leven in te blazen. Deze keer werkt de school samen met Sint-Vincentius Mechelen Noord, waar de extra steun heel welkom is. “We bekijken iedere week wat Sint-Vincentius het meeste nodig heeft”, zegt Sarah ‘T Joncke. “Daar spelen we dan op in, door op onze Facebookpagina aan te kondigen wat mensen kunnen binnenbrengen.”

De oproep van het Scheppersinstituut is niet enkel voorbehouden voor zijn leerlingen en hun ouders, iedereen mag meedoen met de inzamelingsactie. “Tijdens de eerste lockdown kwamen zelfs restaurants, cafés en jeugdbewegingen voedsel brengen naar onze schoolpoort”, zegt ‘T Joncke. “We hopen zoveel mogelijk mensen te bereiken, zodat dit groeit tot een initiatief van heel Mechelen. We overwegen bovendien om de actie permanent maandelijks te organiseren, ook wanneer de coronacrisis voorbij is.” De eerste inzamelmaandag vindt plaats op 9 november.

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234