Dinsdag 05/07/2022

Update

Vanden Stock: "Mikken op de dubbel"

null Beeld BELGA
Beeld BELGA

"Vorig jaar verwachtte ik een overgangsseizoen en toch wonnen we in mei onze 33e landstitel. Dit seizoen zal ik dus niet dezelfde inschattingsfout maken", verklaarde Anderlecht-voorzitter Roger Vanden Stock op de traditionele persconferentie naar aanleiding van het nieuwe voetbalseizoen. "We willen dit jaar dan ook opnieuw meedoen voor de prijzen. We mikken op de dubbel en hopen het ook goed te doen in de Champions League." Manager Herman Van Holsbeeck belooft aan zijn trainer Besnik Hasi nog versterking, waarbij (een buitenlandse) verdedigende middenvelder de eerste prioriteit is. Ook de piste Van Buyten blijft open. Zondag om 18u trapt Paars-wit voetbaljaargang 2014-2015 op gang tegen nieuwkomer Moeskroen-Péruwelz.

Koen Hellemans

"Eerst en vooral wil ik van de gelegenheid gebruik maken om Besnik Hasi en zijn staf nogmaals te feliciteren met het schitterende werk dat ze vorig seizoen geleverd hebben", aldus Vanden Stock. "Maar ik wil ook zeggen dat mijn honger naar successen nog allesbehalve gestild is. Ook dit seizoen wil ik immers de landstitel, de beker en goede resultaten in de Champions League."

Versterkingen
"De trainer zal misschien schrikken van die hoge verwachtingen, maar hij hoeft zich geen zorgen te maken. Ik weet zelf goed genoeg dat onze huidige kern niet in staat is om die doelen te bereiken en daarom zullen we zeker nog enkele versterkingen halen. Ik vraag enkel aan de coach om geduldig te zijn. We zullen enkel spelers halen die een echte versterking zijn voor onze groep. Zowel het bestuur als de leden van de technische staf moeten overtuigd zijn van het feit dat de nieuwkomers onze ploeg naar een hoger niveau zullen stuwen."

Tot slot gaf Vanden Stock nog aan dat het belangrijk is dat de club ook in de toekomst zal kunnen beschikken over een stadion dat plaatsbiedt aan meer dan 21.000 toeschouwers.

null Beeld BELGA
Beeld BELGA
null Beeld BELGA
Beeld BELGA
null Beeld BELGA
Beeld BELGA
null Beeld PHOTO_NEWS
Beeld PHOTO_NEWS
null Beeld BELGA
Beeld BELGA

Van Holsbeeck: "Verdedigende middenvelder prioriteit"

"Kouyaté voor de verdediging posteren was een meesterzet van Besnik Hasi", verklaarde manager Herman Van Holsbeeck. "De Senegalees vertrok in het tussenseizoen echter naar West Ham en een vervanger voor hem halen is momenteel onze prioriteit. Op de Belgische markt swingen de transferbedragen echter de pan uit, waardoor we onze pijlen op het buitenland richten."

Rechtsback
Door het uitvallen van Anthony Vanden Borre en het vertrek van Guillaume Gillet start de landskampioen het seizoen ook zonder echte rechtsachter. In de Supercup depanneerde linksachter N'Sakala op die positie, al is dat eerder een noodoplossing. "We verwachten wel dat Vanden Borre na zijn blessure opnieuw een basisplaats zal afdwingen", zegt voorzitter Vanden Stock. "Toch zijn we van plan om ook voor die positie versterking te halen, al kunnen Milivojevic en Dendoncker misschien verrassen."

Van Buyten
Verder aast Anderlecht nog steeds op de handtekening van Daniel Van Buyten. 'Big Dan' wil echter pas na zijn vakantie een beslissing te nemen over zijn toekomst. Met die transfer is voorlopig minder haast gemoeid, aangezien het centrale duo Mbemba-Nuytinck zich in de Supercup goed staande hield.

Een extra aanvaller lijkt Paars-wit, ondanks het vertrek van David Pollet, niet te zoeken.

null Beeld BELGA
Beeld BELGA

Besnik Hasi: "Vertrouw het bestuur"

"Ik vertrouw het bestuur in hun zoektocht naar versterking", zegt Anderlecht-trainer Besnik Hasi. Voorzitter Roger Vanden Stock mikt op de dubbel en beloofde de oefenmeester van Paars-wit nog enkele aanwinsten.

"Ik wil beginnen met de clubleiding te bedanken voor het vertrouwen dat ik sinds mijn aanstelling voel", stak Hasi van wal. "De titel van vorig seizoen was natuurlijk niet alleen mijn verdienste. Ook het aandeel van de spelers, de staf, het bestuur en zelfs John van den Brom mag zeker niet onderschat worden."

"Maar die titel ligt inmiddels ver achter ons en de focus ligt volledig op het nieuwe seizoen. Als speler wilde ik steeds het hoogste bereiken en als trainer is dat niet anders. Ik verwacht dus dat onze jonge groep nog stappen vooruit zal zetten."

We blijven uiterst ambitieus en met enkele gerichte versterkingen zullen we zeker opnieuw meedoen voor de prijzen", klinkt het. "Ik weet dat het bestuur net als ik met hooggespannen verwachtingen aan het seizoen begint en ik vertrouw hen dan ook in hun zoektocht naar nieuwe spelers. Hopelijk kan ik vasthouden aan een 4-4-2-systeem, al maak ik me daar voorlopig niet echt zorgen over."

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234