missie de croo
VS drukt waardering over Belgische inspanningen rond ebola uit
De Amerikaanse regering heeft haar waardering voor de Belgische inspanningen in de strijd tegen de ebola-epidemie kenbaar gemaakt aan minister van Ontwikkelingssamenwerking Alexander De Croo (Open Vld). Hij had vandaag in Washington een overleg met Heather Higginbottom, Amerikaans viceminister van Buitenlandse Zaken en ebola-coördinator.
Higginbottom bracht verslag uit van de ontmoeting van Amerikaans president Barack Obama, vicepresident Joe Biden en de presidenten van de drie door de epidemie getroffen landen: Guinee, Liberia en Sierra Leone.
Aan Amerikaanse kant is er een sterke waardering voor de Belgische inspanningen, zei de woordvoerder van de Belgische vicepremier, Tom Meulenbergs, na de ontmoeting.
De Belgische federale regering trok meer dan 40 miljoen euro uit om de epidemie een halt toe te roepen. Ook was er een Belgisch veldlaboratorium in Guinee en leverden organisaties zoals Artsen Zonder Grenzen belangrijke inspanningen.
De Amerikaanse regering bedankte België bovendien om lijnvluchten van Brussels Airlines naar de drie getroffen landen mogelijk te maken, terwijl vele andere Europese landen hun luchtvaartmaatschappijen verboden nog daarheen te vliegen.
Brussels Airlines
"Het echte werk is gedaan door het management en de staf van Brussels Airlines", aldus De Croo.
"Zij hebben ervoor gezorgd dat de landen niet in een internationaal isolement terechtkwamen en hulpverleners van en naar de landen konden reizen. Zonder deze inspanningen van Brussels Airlines zou de strijd tegen ebola een zware slag zijn toegebracht."
De vicepremier sprak met Higginbottom ook over de wederopbouw van de ebola-landen. België zal in nauw contact blijven met de Verenigde Staten om de inspanningen op het terrein te coördineren. De Belgische regering bekijkt bovendien om een van de drie getroffen landen een partnerland van de Belgische ontwikkelingssamenwerking te maken.
Tijdens zijn bezoek aan het State Department in Washington - het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken - sprak De Croo ook met vertegenwoordigers van de Afrika-afdeling binnen het ministerie over de situatie in Burundi en Mali.