Zaterdag 01/10/2022

Water Cube leverde 25 wereld- en 35 Europese records op

null Beeld UNKNOWN
Beeld UNKNOWN

Wereldrecords:

Mannen (14)
100 m vrij (in de finale van de 4x100 m vrij): Eamon Sullivan (Aus) (47.24)
100 m vrij (halve finales): Alain Bernard (Fra) (47.20)
100 m vrij (halve finales): Eamon Sullivan (Aus) (47.05)
200 m vrij (finale): Michael Phelps (VSt) (1:42.96)
100 m rug (finale): Aaron Peirsol (VSt) (52.54)
200 m rug (finale): Ryan Lochte (VSt) (1:53.94)
100 m school (finale): Kosuke Kitajima (Jap) (58.91)
200 m vlinder (finale): Michael Phelps (VSt) (1:52.03)
200 m wissel (finale): Michael Phelps (VSt) (1:54.23)
400 m wissel (finale): Michael Phelps (VSt) (4:03.84)
4x100 m vrij (reeksen): Verenigde Staten/Nathan Adrian, Cullen Jones, Ben Wildman-Tobriner, Matt Grevers (3:12.23)
4x100 m vrij (finale): Verenigde Staten/Michael Phelps, Garrett Weber-Gale, Cullen Jones, Jason Lezak (3:08.24)
4x200 m vrij (finale): Verenigde Staten/Michael Phelps, Ryan Lochte, Ricky Berens, Peter Vanderkaay (6:58.56)
4x100 m wissel (finale): Verenigde Staten/Aaron Peirsol, Brendan Hansen, Michael Phelps, Jason Lezak (3:29.34)

Vrouwen (11):
200 m vrij (reeksen): Federica Pellegrini (Ita) (1:55.45)
200 m vrij (finale): Federica Pellegrini (Ita) (1:54.82)
100 m rug (halve finales): Kirsty Coventry (Zim) (58.77)
200 m rug (finale): Kirsty Coventry (Zim) (2:05.24)
200 m school (finale): Rebecca Soni (VSt) (2:20.22)
200 m vlinder (finale): Liu Zige (Chn) (2:04.18)
200 m wissel (finale): Stephanie Rice (Aus) (2:08.45)
400 m wissel (finale): Stephanie Rice (Aus) (4:29.45)
800 m vrij (finale): Rebecca Adlington (GBr) (8:14.10)
4x200 m vrij (finale): Australië/Stephanie Rice, Bronte Barratt, Kylie Palmer, Linda McKenzie (7:44.31)
4x100 m wissel: Australië/Emily Seebohm, Leisel Jones, Jessicah Schipper, Lisbeth Trickett (3:52.69)

Europese records

Mannen (20):
100 m vrij (halve finales): Alain Bernard (Fra) (47.20)
100 m rug (halve finales): Arkady Vyatchanin (Rus) (53.06)
200 m rug (finale): Arkady Vyatchanin (Rus) (1:54.93)
100 m school (reeksen): Alexander Dale Oen (Noo) (59.41)
100 m school (finale): Alexander Dale Oen (Noo) (59.16)
200 m school (reeksen): Paolo Bossini (Ita) (2:08.98)
200 m school (reeksen): Daniel Gyurta (Hon) (2:08.68)
100 m vlinder (reeksen): Milorad Cavic (Ser) (50.76)
100 m vlinder (finale): Milorad Cavic (Ser) (50.59)
200 m vlinder (finale): Laszlo Cseh (Hon) (1:52.70)
200 m wissel (finale): Laszlo Cseh (Hon) (1:56.52)
400 m wissel (finale): Laszlo Cseh (Hon) (4:06.16)
1500 m vrij (reeksen): Yuriy Prilukov (Rus) (14:41.13)
4x100 m vrij (reeksen): Frankrijk/Amaury Leveaux, Grégory Mallet, Boris Steimetz, Frédérick Bousquet (3:12.36)
4x100 m vrij (finale): Frankrijk/Amaury Leveaux, Fabien Gilot, Frédérick Bousquet, Alain Bernard (3:08.32)
4x200 m vrij (reeksen): Italië/Nicola Cassio, Marco Belloti, Emiliano Brembilla, Massimiliano Rosolino (7:07.84)
4x200 m vrij (finale): Rusland/Nikita Lobintsev, Evgeniy Lagunov, Danila Izotov, Aleksander Sukhorukov (7:03.70)
4x100 m wissel (reeksen): Groot-Brittannië/Liam Tancock, Christopher Cook, Michael Rock, Simon Burnett (3:33.83)
4x100 m wissel (reeksen): Rusland/Arkady Vytachanin, Roman Sludnov, Nikolay Skvortsov, Andrey Grechin (3:33.59)
4x100 m wissel (finale): Rusland/Arkady Vytachanin, Roman Sludnov, Evgeny Korotyshkin, Evgeny Lagunov (3:31.92)

Vrouwen (15):
50 m vrij (finale): Britta Steffen (Dui) (24.06)
200 m vrij (reeksen): Federica Pellegrini (Ita) (1:55.45)
200 m vrij (finale): Federica Pellegrini (Ita) (1:54.82)
800 m vrij (reeksen): Rebecca Adlington (GBr) (8:18.06)
800 m vrij (finale): Rebecca Adlington (GBr) (8:14.10)
100 m rug (finale): Gemma Spofforth (GBr) (59.38)
100 m school (reeksen): Mirna Jukic (Oos) (1:07.06)
100 m school (reeksen): Yuliya Efimova (Rus) (1:06.08)
200 m school (halve finales): Sara Nordenstram (Noo) (2:23.79)
200 m school (halve finales): Mirna Jukic (Oos) (2:23.76)
200 m school (finale): Sara Nordenstam (Noo) (2:23.02)
4x200 m vrij (reeksen): Frankrijk/Alena Popchanka, Céline Couderc, Camille Muffat, Coralie Balmy (7:50.37)
4x200 m vrij (finale): Italië/Renata Fabiola Spagnolo, Alessia Filippi, Flavia Zoccari, Federica Pellegrini (7:49.76)
4x100 m wissel (reeksen): Groot-Brittannië/Gemma Spofforth, Kate Haywood, Jemma Lowe, Francesca Halsall (3:59.14)
4x100 m wissel (finale): Groot-Brittannië/Gemma Spofforth, Kate Haywood, Jemma Lowe, Francesca Halsall (3:57.50)

(belga)

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234