NieuwsTennis
Goffin speelt thuis in Monte Carlo, maar slaapt toch op hotel
Met een zege tegen Marin Cilic (6-4, 3-6, 6-0) heeft David Goffin zich geplaatst voor de tweede ronde op de Monte Carlo Masters. “Ik ben tevreden”, zei de Luikenaar. “Hij was hyperagressief en ik was niet in controle. De derde set was een beetje consistenter, maar dit was geen echte gravelmatch.”
Het toernooi aan de Middellandse Zee zonder publiek of tribunes en bij tien graden voelt kil aan. En dan zijn er nog de coronamaatregelen. “Het is een beetje triest”, wist Goffin, die op een boogscheut van de Monte Carlo Country Club woont. “We hebben besloten om in het spelershotel te overnachten. Voor de organisatie is dat eenvoudiger, ook omdat we verplicht zijn om het transport van het toernooi te gebruiken.”
Een injectie tegen corona heeft Goffin nog niet gehad. “Ik hoor dat nogal wat spelers niet staan te springen om hun vaccin te krijgen. Als je evenwel kijkt naar de voordelen, waarbij we weer zouden kunnen reizen en niet meer in de bubbel moeten, dan zou het toch een positief punt zijn. Ik heb er alleszins niets op tegen, maar op dit moment heb ik nog geen uitnodiging gekregen.”
In de tweede ronde wordt Dominik Koepfer of Marco Cecchinato zijn uitdager.