NieuwsVoetbal
Voetbalclubs geven ‘slechts’ 4,2 miljard euro uit aan transfers
De transferbedragen voor profvoetballers zijn vorig jaar gedaald, zo blijkt uit cijfers van de FIFA. Het aantal internationale transacties nam daarentegen toe en zit bijna op het niveau van voor de coronacrisis.
Uit de gedetailleerde gegevens van het transfer matching system (TMS) blijkt dat er in 2021 18.068 internationale transfers geregistreerd werden, een stijging van 5,1 procent in vergelijking met 2020 (17.190). In dat jaar kwamen heel wat competities stil te liggen door de uitbraak van het coronavirus. Het aantal van 2021 benadert het record van 2019, toen er 18.080 internationale transfers gerealiseerd werden.
In totaal werd er voor 4,2 miljard euro aan transfers uitgegeven, een daling met 13,6 procent in vergelijking met 2020 (4,91 miljard ) en een daling met liefst 33,8 procent in vergelijking met het recordjaar 2019 (6,41 miljard). Het gaat om het laagste bedrag in de afgelopen vijf jaar.
Bij twee derde van de transfers ging het om een vrije speler. Slechts in 11,4 procent van de gevallen vond er een financiële transactie tussen clubs plaats.
De grootste transfer was die van Romelu Lukaku. De spits verhuisde vorige zomer voor 115 miljoen euro van Inter naar Chelsea.