DM GidstExpo
Van Oekraïne tot concentratiekampen: de bezienswaardigste expo’s van de week
De Morgen gidst u door het allerbeste wat er aan tentoonstellingen te bezoeken valt.
1. Oekraïense kunst
Na de Russische invasie in Oekraïne schortte het M HKA zijn partnerschappen met Russische instellingen op en steunde de campagne die andere kunstinstellingen moest overtuigen om elke samenwerking met instellingen met directe banden met het regime van Poetin stop te zetten. Daarna volgde Imagine Ukraine, een project waarbij men aandacht wil besteden aan Oekraïne. Het wordt gelanceerd met drie expo’s, samengesteld door Bart De Baere (M HKA) en Björn Geldhof (PinchukArtCentre in Kiev), die vertrekken van de werken van Oekraïense kunstenaars uit de collectie van de Vlaamse Gemeenschap.
Imagine Ukraine, in de Bozar, in het Europees Parlement en vanaf 6 juni in het M HKA
2. Gestolen geheugen
Trouwringen, horloges en foto’s. De persoonlijke bezittingen van gevangenen in concentratiekampen werden afgenomen. Het zijn stille getuigen van een barbaarse periode. Deze expo is deel van de campagne van Arolsen Archives om die voorwerpen terug te geven aan familieleden van de gevangenen.
#StolenMemory, van 8 tot 23 mei in het Jubelpark in Brussel
3. Straatfoto’s
In juni opent er in de Bozar een grote expo rond de zelfportretten van Vivian Maier, de Amerikaanse die pas op het einde van haar leven ontdekt werd en daarna beroemd werd met haar bijzondere straatfoto’s. Als voorproefje van die expo kan je bij Fifty One Too al gaan kijken naar een expo die toont hoe veelzijdig Maier was.
Street Life, van 10 mei tot 9 juni in Gallery Fifty One Too